head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiang He Hao Yi Wu Ma Hei Beeng Cha 400g 2003 / Sheng puer
Charakteristika
Hnědo černý středně velký list s četným bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je lehká, příjemná, lehce jsou sladké květy s medovým tónem, kětinově sladká vůně s kafrovou vlnkou je cítit velmi pronikavě. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Čaj je z roku 2003 z jara, ochutnávám tedy 10 let starý. První produkce roku. Lisování je středně silné. Maocha: Je z pohoří Yi Wu, okolí vesnice Ma Hei, přirozeně rostoucí staré čajovníky - Qiao Mu. Čaj je z  malé továrny Xiang He Hao, produkce pro Chang Tai TF. Původ: Provincie Yunnan, pohoří Yi Wu. Čaj je vhodný k dalšímu dozrávání i k okamžité konzumaci, ale nechal bych jej ještě pár let zrát, ikdyž již nyní to je pochoutka!
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 20s až 6 minut. Čaj snese až 9 nálevů. Doporučuji připravovat metodou na Kung Fu, nálevů je pochopitelně pak více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová až hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinově sladká, kafrová a ušlechtilá. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, velmi bohatá, květinová, pro  puery Yi Wu typická. Na pozadí je kafrová vlnka. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž rovněž velmi bohatý pro YiWu čajovníky typický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla asi 2470 kč/ kus 400g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Nejlépe si jej vychutnáte sami a v klidu nebo s velmi vzácnou návštěvou.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
XiangHeHaoYiWu2003
XiangHeHaoYiWu2003
XiangHeHaoYiWu2003XiangHeHaoYiWu2003
XiangHeHaoYiWu2003
tea