head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xing Hai Fenix Xiao Beeng Cha, Leaf Grade 1, 2009 / Tmavý shu puer
Charakteristika
Hnědo černý list. List je drobný, třída 1 a gong ting, lehce potrhaný, roztřepený s zlatavým ochmýřeným tipsemy. Vůně je oříšková, květinová, sladká a velmi specifická. Já tomu říkám aroma buddhistického kláštera. Tento čaj si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-) Sklizeň: 2009 jaro. Produkce léto 2009. Ochutnávám 3 roky starý čaj. Továrna: Xing Hai TF. Oblast: Menghai, směs z různých lokací, kultivované čajovníky. Většinově ruční. Fermentace je silnější, provedena ve vrstvách cca 50 - 60 dnů. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci.
Příprava
Přibližně 4g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky o objemu cca 200ml a  zalijeme vroucí vodou. Necháme louhovat asi 15s až 2 minuty. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo oranžová. Vůně je nasládlá, oříšková, příjemná. Chuť je hutnější, nasládlá, oříškově krémová, švestková, velmi svěží. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 219Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
XHfenix2009
XHfenix2009
XHfenix2009
XHfenix2009
XHfenix2009XHfenix2009

tea