head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xinhua Qu Jiang Bao Pian 2009 / Tmavý čaj z Hunan v podobě mincí
Charakteristika
Hnědo černý list  malý drobný, až středně velký sekaný i celý s velmi nízkým výskytem větviček. Historie čaje sahá až do období dynastie Song. Velmi jemné a delikátní sladká vůně, jemně ovocně sladká až po vůni pečených kaštanů, ušlechtilá. Čaj je silně lisovaný do podoby čínských mincí - Bao Pian, o váze 6g. Velmi kvalitní sorta tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací, přesněji druhá nejvyšší kvalita tohoto čaje. Dvojí napařování a dvojí studená fermentace. Zpracování je velmi zdlouhavé, proběhlo ručně dle tradičních postupů. Dobrý k uskladnění a dodatečnému zrání. Čaj pochází z roku 2009. Produkce: 20. září 2009. Ochutnávám tedy 4 roky starý čaj. Původ: Provincie Hu Nan, Loudi, Xinhua, okrsek Fengjiazhen, vesnice Shuang Lin, Shuang Tuan a Fengjia u řeky Qi Jiang, cca 1000 m. n. m. Továrna: Xinhua Tea Factory.
Příprava
Přibližně 3-4g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky o objemu 100ml, zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Čaj snese tak 4 nálevy a více, dle délky zrání. Byl by hřích nezkusit tento čaj na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo oranžová, kalná. Vůně je  jemná, nasládlá po medu, meruňkách, jemně sladce zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, jemná, delikátní, lehce nakyslá, podobná jemným ořechově krémovým shu puerům a medu. Dále cítíme meruňky a pečené kaštany. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 158 Kč za 10 ks cca 60g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný pro slavnostní chvíle. Stimuluje 1., 3. a 7. čakru. Navozuje dobrou a vznešenou náladu, zdravé sebevědomí a chuť do života. Osvěžující čajík, udělá dobře vašemu zažívání a vynikající v parných dnech, nebo v zimě do přetopených bytů. :-)
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
XinhuaQuJiang BaoPian2009
XinhuaQuJiang BaoPian2009
XinhuaQuJiang BaoPian2009
tea