head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yang Pin Hao, Yi Pang, Beeng Cha 2004 / Sheng Puer
Charakteristika
Hnědo zelený list s tipsy i celé větší lístky. Vůně je květinová, po tmavém zahradním ovoci, příjemná se stopami kafrové vlnky zrání a melasy. Lisovaný do koláče - Beeng Cha o váze 357g. Sklizeň: Roku 2004, ochutnávám tedy 9 let starý čajík. Mao Cha: Oblast: Jigong Xishuangbanna, okres Yibang a region Yao a Yi. Čaj může pochopitelně ještě dále dozrávat a uhlazovat své chutě.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 100ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95-99°C, necháme louhovat asi 10s až 1 minutu. Čaj snese 6 a více nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá, průzračná a jiskrná. Vůně je jemná, příjemná, květinová, melasová,lehce kafrová. Chuť je silnější, velmi svěží, lehce dřevitá, plná, ušlechtilá, nasládlá, příjemná, s tóny koření, zahradního tmavého ovoce, stopa zrání se snoubí se stopou zelinkavosti. Dozvuk je delší, sladký, příjemný a rovněž velmi specifický a neuvěřitelně komplexní.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla nezjištěna, měl jsem jen vzorek.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou a vznešenou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YanPingHao2004
YanPingHao2004
YanPingHao2004
tea