head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yezhuang Shuangli Zao Xiang Zhuan Cha, 2005 / Shu puer
Charakteristika
Černohnědý list s slisovaný do cihly o hmotnosti 250g. List je téměř celý, středně velký s občasným zlatým tipsem. Vůně je plná, ušlechtile zemitá, nasládlá a vznešená. Jméno: Zao Xiang - Chuť jujube - cicimek datlový. Sklizeň: 2005, testuji tedy čaj 8 let starý. Produkce: 2005. Zpracování: Velmi dobré. Původ: Provnicie Yunnan, oblast Menghai. Továrna: Yezhuang Shuangli Tea Factory. Čaj vhodný pro krátkodobé zrání, ale vynikající je již nyní.
Příprava
Čaj o hmotnosti asi 6g na 2000ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 30s až 5 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nebo ještě lépe na Kung Fu způsob! Nálevů je daleko více, jsou barvitější a vychutnáme si každý detail v chuti a vůni.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až hnědo černá. Vůně je jemná, sladká, příjemná, lehce kořenitá, čokoládově zemitá a nasládlá. Chuť je nasládlá, plná, krémová s tóny kaka, datlí, koření, velmi příjemná s lehce nakyslým, ale příjemným tónem. Dozvuk je, ušlechtilý, delší a sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2013 byla 338Kč za cihlu o hmotnosti 250g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YezhuangShuangliZaoXiang2005
YezhuangShuangliZaoXiang2005
YezhuangShuangliZaoXiang2005
tea