head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Yibang Gushu, Changtai TF, 2004 / Čínský sheng puer
Charakteristika
Zeleno hnědo bílý list s četným bílým tipsem, lístky celé, někdy lehce zpřehýbané. Použitý pupen a dva listy. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, lehce vegetální, ovocná po banánech s kafrovou vlnkou. Čaj je lisován tradičním způsobem s pomocí kamenných forem do koláčku o váze 400g roce 2004. Sklizeň: 2004. Ochutnávám jej jako 9 let starý čaj. Maocha: Pochází z oblasti Yibang. Původ: Provincie Yunnan, pohoří Yibang. Vyroben Tchajwanským mistrem Shi Kun Mu. Továrna: Changtai TF. Čaj zrál v Kunmingu.
Příprava
Přibližně 5g čaje na cca 150ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžová až sytě oranžová s hnědým nádechem. Vůně je silnější, bohatá, příjemná, sladce vegetální, lehce banánová, medová s tóny sladkého dřeva. Chuť je nasládlá, plná, příjemně hořknoucí, lehce medová s kořením na pozadí. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý. Čaj je vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 nezjištěna, byl to vzorek.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3.,6 a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Čaj má hodně síly, doporučuji ne na večerní pití!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YibangGushu2004
YibangGushu2004
YibangGushu2004
tea