head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yiwu Mao cha, 1999 / Čínský čaj - surovina pro výrobu čaje
Charakteristika
Hnědo černý list s bílým tipsem ( dnes již zlatavým po letech zrání ), celé větší i drobnější lístky. Vůně je jemná, květinová, sladce těžce ovocná, až vanilková, příjemná se stopami vzácných dřev. Jedná se o surovinu - polotovar, ze kterého se pak lisují klasické puery. Pochází z oblasti YiWu, z roku 1999, ochutnávám tedy 14 let starý čaj. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30 s až 5 minut. Čaj snese 6 a více nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně je jemná, příjemná, ovocně květinová, vanilková. Chuť je plná, čistá, vyzrálá, ovocně nasládlá, příjemná. Pro Yiwu typická s plným těžším květinovým tónem. Dozvuk je středně dlouhý, sládnoucí, lehce příjemně ovocný a sladce dřevitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla 22,5€ za 50g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
1999YiwuMaocha
1999YiwuMaocha
1999YiwuMaocha
tea