head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Yue Guang Bai, Beeng Cha 2008 / Bílý měsíční svit, čínský čaj
Charakteristika
Zeleno hnědo bílý list s četným bílým tipsem, lístky celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, lehce vegetální, ovocná a květinová. Čaj je lisován do koláčku o váze 100g  roce 2008 na jaře. Yue Guang Bai - Bílý měsíční svit. Je to typ spíše bílého čaje, sušen na slunci a zavadán podobným způsobem jako bílý čaj, není jisté kam ho zařadit. Vzhledem k oblasti, možnosti zrání a lisování jsem jej dal mezi sheng puery. Sklizeň: Jaro 2008. Ochutnávám asi 4 roky starý čaj. Maocha: Pochází z oblasti Jinggu. Původ: Provincie Yunnan, oblast Jinggu. Čaj byl produkován pro obchodníka s čajem. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 5g čaje na cca 150ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až sytě oranžová. Vůně je silnější, bohatá, příjemná, sladce vegetální, lehce květinová a  sladce ovocná. Chuť je nasládlá, plná, příjemně květinová, silnější, lehce dřevitá. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý. Čaj je vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 za kus 100g. byla 299 Kč.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3.,6 a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou, upovídanou náladu, ale ne vysmátou! Čaj má velký potencionál do budoucna, nyní v čerstvém stavu, dokáže uvolnit mnoho energie, není vhodný večer.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YueGuanBai2008
YueGuanBai2008
YueGuanBai2008YueGuanBai2008
YueGuanBai2008
YueGuanBai2008
tea