head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan De Hong Purple Buds 2014 / Čínský sheng puer - mao cha
Charakteristika
Světle až tmavě fialové, i hnědé lístky s ochmýřeným tipsem (v podstatě jen vrcholové pupeny). Vůně je silná, jako právě rozkrojený cukrový meloun, květinově ovocná, velmi sladká, až medová. Sklizeň: Ruční, poslední únorové dny roku 2014. Zpracování: Tradiční, zavadání lístků a pak se suší na slunci, zastavení oxidace na pánvích jako u maocha. Kvalita: AAA. Oblast: Yunnan De Hong. Kultivar: Lokální původní varieta. Producent: Nezjištěn. Výtečný čaj. Čajová rarita a zajímavost.
Příprava
Asi 5 g lístků na 100 ml vložíme do zhongu či konvičky a zalijeme vodou o teplotě  až 85 - 95 °C. Louhujeme 30 s až 2 minuty. Nálevů připravíme až 5! Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zeleno žlutá se světle fialovým nádechem. Vůně jemná, květinově melounově ovocná až medová. Chuť je sladká, svěží s lehkou kyselinkou, bez svíravosti, melounově ovocná, vegetální s tóny medu. Dozvuk jemný, sladký a ušlechtilý, evokující sladko v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední, cena v roce 2014 byla 197 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Slabě povzbuzující čaj na ranní popíjení. Vynikající na dobrou náladu a pohodu. Velmi osvěžující čaj. Čajová specialita a zajímavost.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YunnanPurpleBudsDeHong2014
YunnanPurpleBudsDeHong2014
YunnanPurpleBudsDeHong2014
tea