head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yin Hao Xiao Yuan Cha 2010, Nan Jian TF / Shu puer
Charakteristika
Hnědočerné celé lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je jemná, lehce zemitá, ořechová, vznešená. Koláček je lisován stylem Iron Cake o váze 125 g kus, balených v papírovém tongu a krabičce po 4 ks. Je to typ tmavého shu Pu-Er. Zajímavá receptura Nan Jian Tea Factory. Organické pěstování. Čaj je z dubna roku 2010 a tentýž rok lisován, ochutnávám tedy  6 let starý čaj. Mao Cha: Kultivované čajovníky z oblasti Wuliang Shan a Lincang. Továrna: Nan Jian Tea Factory. Původ: Zahrady v oblasti Lin Cang a Wuliang. Čaj je vhodný pro další zrání, je pevně lisován.
Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky o objemu 150 ml a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 20 s, dále až 6 minut. Nebo na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. Na Kung Fu i více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědooranžová až hnědočerná. Vůně je jemná, příjemná, vznešená, lehce zemitá, ořechová a nasládlá. Chuť je nasládlá, plná, lehce květinová s ořechově krémovou vlnkou. Dozvuk je delší, sládnoucí, plný a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2016 byla 5,5 US za kus125 g. Plus poštovné z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Výborný pro celodenní popíjení a i na večerní pití.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
NanJianTulinShu2010

NanJianTulinShu2010

NanJianTulinShu2010


tea