head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Fu Cha Ju, Ai Lao Shan Beeng Cha 1998 / Pohoří Trvalého Smutku, koláč sheng
Charakteristika
Hnědo-černý  list, téměř celý, sem tam větvička, kvalitní list sbílým tipsem. Velmi jemné a  sladce delikátní  trávové vůně, co přechází do lučních květin a lesního ovoce. Slisovaný do koláče o hmotnosti 500g. Stáří čaje je 11 let je z roku 1998 z jara. Maocha: Směs nejkvalitnějších, starých divokých čajovníků z pohoří Ai Lao Shan. Původ: Provincie Yunnan, pohoří Ai Lao Shan ( Pohoří Trvalého Smutku ), více než 2000 metrů n. m. Producent: Privátní, Fu Cha Ju. Čaj vhodný k okamžitému popíjení i dalšímu zrání. Čaj byl uskladněn v igelitovém obalu přímo ve firmě, takže zrání probíhalo velmi pomalu, ale již vůně nám mnoho napovídá.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 120ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 1 až 3 minuty. Takto připravíme tak 4 nálevy. Ale je hřích tento čaj takto připravovat, raději na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo-hnědá. Vůně je neuvěřitelně  jemná, harmonická, květinově nasládlá, příjemná se stopou zrání. Chuť je nasládlá, harmonická, květinová, se stopou zrání, příjemná a pro tento čaj velmi specifická. Dozvuk je delší, velmi harmonický a kultivovaný, sládnoucí, rovněž velmi specifický, jemný a lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2009 byla cca 1251Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Ovlivňuje 1., 6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu kdo je milovník puerů ujít. Typický celovečerní čaj.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Fo Cha Ju, Ai Lao Shan Beeng Cha 1998
Fo Cha Ju, Ai Lao Shan Beeng Cha 1998
Fo Cha Ju, Ai Lao Shan Beeng Cha 1998 Fo Cha Ju, Ai Lao Shan Beeng Cha 1998

tea