head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ai Lao Shan, Fu Cha Ju Beeng Cha 2005 / Pohoří trvalého smutku, sheng puer
Charakteristika
Hnědo černý  list, téměř celý, sem tam větvička, kvalitní list se zlatavým tipsem. Velmi jemné a  sladce delikátní vůně tmavého ovoce, lesních plodů a lesa. Slisovaný do koláče o váze 357g. Stáří čaje je 6 let je z roku 2005. Maocha: Směs nejkvalitnějších, starých divokých čajovníků z pohoří Ai Lao Shan. Původ: Provincie Yunnan, pohoří Ai Lao Shan ( Pohoří Trvalého Smutku ), více než 2000 metrů n. m. Producent: Privátní, Fu Cha Ju. Čaj vhodný k okamžitému popíjení i dalšímu zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky cca 150ml a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30s až 2 minuty. Takto připravíme tak 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější potom. Tento skvost si to jistě zaslouží.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně oranžovo žlutá. Vůně je  silnější, vuně lesních plodů, ostružin a tmavého ovoce. Chuť je plná, nasládlá, silná, po tmavém ovoci, ostružinách. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, jemný a lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2010 byla 998Kč za kus o váze 357g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je to opravdu zajímavý a skvostný čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
AilLaoShan2005FuChaJu
AilLaoShan2005FuChaJu
AilLaoShan2005FuChaJuAilLaoShan2005FuChaJu
AilLaoShan2005FuChaJu
AilLaoShan2005FuChaJu
tea