head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Hu Nan Shi Liang / 500g kus
Charakteristika
Hnědo-černý list středně velký, s nízkým výskytem  větších větviček. Čaj má na sobě velmi vzácnou zlatou plíseň. Velmi jemné a delikátní sladká vůně, jemně uzená, ušlechtilá, jemná vůně arakového oříšku. Velmi kvalitní sorta tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací. Čaj je balen do velkého válce o hmotnosti 500g, to je jeden Jin dle čínské jednotky váhy. Je balen do banánového listu a ovázán lýkem, nakonec ještě zabalen do látkového zavazovacího pytlíku. Čaj pochází z roku 2006, ochutnávám tedy 2 roky starý čaj. Původ: Provincie Hu Nan. Čaj je v hodný pro delší zrání.
Příprava
Přibližně 5-7g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 90-95°C, necháme louhovat asi 3 až 8 minut. Čaj snese tak 4 nálevy a více, dle délky zrání. Byl by hřích nezkusit tento čaj na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo-oranžová. Vůně je  jemná, nasládlá po arakovém oříšku,  jemně zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, jemná, delikátní, podobná jemným puerům s nepatrnou zemitostí a čajům Liu Pao dohromady. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický jemně zemitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 500Kč za 500g/kus.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný pro slavnostní chvíle. Stimuluje 1., 3. a 7. čakru. Navozuje dobrou a vznešenou náladu, zdravé sebevědomí a chuť do života. Osvěžující čajík, udělá dobře vašemu zažívání a vynikající v parných dnech!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Hu Nan Shi Liang Hu Nan Shi Liang
Hu Nan Shi Liang Hu Nan Shi Liang
Hu Nan Shi Liang
tea