head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bai Pu, Beeng Cha, 2005
Charakteristika
Zeleno-bílý list s slisovaný do koláče o hmotnosti 357g. List je téměř celý, lehce trhaný s četným stříbrným a bílým tipsem. Vůně je příjemná, vegetální, lehce ovocná a citrusová. Jedná se o vynikající kvalitu jak čaje tak zpracování. Rok výroby je asi 2005, testuji tedy čaj 3 roky starý. Zpracování: Tradiční, ruční. Původ: Provnicie Yunnan. Továrna: Nezjištěna. Čaj vhodný pro delší zrání.
Příprava
Kus čaje  o hmotnosti asi 5g vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 3 až 6 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nebo ještě lépe na Kung Fu způsob! Nálevů je daleko více, jsou barvitější a vychutnáme si každý detail v chuti a vůni. Nepřelouhovat, tento čaj má tendenci hořknout.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně je jemná, sladká, příjemná, citrusová, vegetální. Chuť je nasládlá, s citrusovým tónem, plná, příjemně vegetální, lehce ovocná. Dozvuk je, ušlechtilý, delší, lehce trávové tóny a ovocná sladkost, velmi příjemná citrsusová dochut, dochuť.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2005 byla dle obchodníka s čaji který jej dostal jako dar, prý 20 až 30 tis. kč za koláč o hmotnosti 357g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to zajímavý čaj, nic o něm nevím, ale i přesto.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Bai Pu 2005 Bai Pu 2005
Bai Pu 2005
Bai Pu 2005
Bai Pu 2005
tea