head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bao Yan Jin Cha 2002, Xia Guan 250g / Tibetská Houba - sheng puer
Charakteristika
Hnědo-zelený list s četným stříbrným ochmýřeným tipsem, celé středně dlouhé lístky nebo jen lehce trhané, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je jemná, je cítit zrající puer, květinová vůně se stopou vanilky. Lisované do tvaruj Tibetské Houby ( Jin Cha ). Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to dobré zpracování a kvalita listu. Je to klasická receptura této továrny, původně určena na export jen do Tibetu, ale později velmi oblíbena i jinde. Čaj je z jara, roku 2002, ochutnávám tedy 7 let starý puer. Továrna: Xia Guan TF, Bao Yan Brand. Oblast: Pohoří Wuliang a Bao Shan. Vhodný k dalšímu zrání i k okamžité konzumaci. Velmi dobrý a ceněný ročník. Jin Cha zrála ve velmi suchých a kvalitních podmínkách. Je velmi dobře vidět Jin Hua ( zlatý květ ), což znamená že čaj je ve vynikající kondici. Recenze předchozí Jin Cha co jsem pil v roce 2008 se kvalitou nedá srovnat. Tato je úplně jinde.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem95°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu ještě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá, až hnědá. Vůně je jemná, příjemná, lehce vanilková, květinová a cítím i stopy banánů. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, lehce květinová. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2009 byla 747Kč za kus 250g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj, ale jelikož se jedná o starší a zrající puer, tak je to spíše mírně povzbuzující čajík. Vhodný na celodení popíjení. Ovlivňuje 1.,3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje sváteční náladu! Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Opravdu zajímavý čaj co by neměl milovníkům puerů rozhodně ujít.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Bao Yan Jin Cha Bao Yan Jin Cha
Bao Yan Jin Cha Bao Yan Jin Cha
tea