head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bi Jia Qing Yuan, Luk On / Čaj 250ti letého muže
Charakteristika
Hnědo-černý středně veliký list. List je potrhaný, roztřepený sem tam i větvičky. Vůně je příjemná, jako starý sklep, lehce cítím růže, luční květy a arakový oříšek. Je to zelený čaj který roky dozrává a je několikanásobně fermentován. Podobný jako Pu Er, ale je použit jiný druh čajovníku. Tento Liu An se nechává zrát s celou řadou čínských bylin dle receptu Li Ching Yuena, které mu dávají větší sílu a prospěšné účinky. Li Ching-Yuen se narodil v roce 1678 ve městě Chyi Jiang Hsien v čínské provincii Szechuan a zemřel v roce 1928 ve věku 250 let. Byl to bylinkář a léčitel. Generál Yang Sen v roce 1927 sepsal po jeho smrti publikaci která se jmenuje "A Factual Account of the 250 Year-Old Good-Luck Man". Po tomto velkém člověku nám zůstal tento hodnotný čaj. Oblast: Provincie An Hui, okres Luk On. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci. Velmi dobrý čaj tohoto druhu.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 1 až 8 minut. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je nasládlá, lehce cítit sklepem, ornou půdou, květinami a arakovým oříškem, je velmi příjemná. Chuť je nasládlá, oříškově krémová, lehce zemitá, jemně květinová a velmi svěží. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 250Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, snižuje cholesterol v krvi, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Velmi dobrý po jídle. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. A měl by i prodlužovat život!? ;-)

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Bi Jia Qing Yuan
Bi Jia Qing Yuan
Bi Jia Qing Yuan
tea