head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Fo Shou, Buddhas Palm,  Tea Cake 2005 / Budhova Dlaň, koláč 2005
Charakteristika
Hnědo-černý list, slisovaný do  středně tvrdého koláče. List je celý nebo lehce potrhaný, sem tam i větvičky. Vůně je povidlová, sladce zemitá, sladká a velmi specifická. Jde o červený čaj, zpracovaný jako oolong a zestárlý. Je to assámský čajovník. Výroba je tajemství. Jediný výrobce bohužel v roce 2007 zemřel a manželka to zatím tak neumí. Rok výroby je 2005. Ochutnávám 3 roky starý čaj. Kultivar:  Jin Xian nebo Chin Chin. Továrna: Privátní. Oblast: Formosa. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci.
Příprava
Přibližně 5-7g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 2 až 8 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více. A vychutnáte si čaj v celém barevném spektru chutí!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je nasládlá, povidlová a přitom i nahořklá, příjemná. Chuť je nasládlá, povidlová, s dřevitými tóny, silná, pro tento čaj jedinečná, není nic podobného, vzdáleně v něm cítíte pražené maté a Gruzínský čaj. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, povidlový, ušlechtilý a decentně hořkosladký. Milovníci hořké čokolády by mohli vyprávět...
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2008 byla 700Kč za kus/koláč 300g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Na slavnostní chvíle naprosto ideální! Čajová rarita, doporučuji zkusit, ale Buddhova Dlaň z roku 2004 je o dost lepší, ale u 2005 je lepší cena.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě v podobě nálevu a vylouhovaných lístků.
Buddhova dlaň 2005
Buddhova dlan
Buddhova dlan
Buddhova dlan
Buddhova dlan
Buddhova dlan
Buddhova dlan
tea