head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bulang Long Zhi, Mengyang Guoyan Beeng Cha 2007 / Drak z Bulang, koláč 380g
Charakteristika
Zeleno-hnědý list s bílým tipsem. List je téměř celý nebo celý nelámaný a drátkovitý, vysoký podíl tipsů. Vůně je jemná, kouzelná, ušlechtile sladká, voní jako sušené banány a decentně povidlově. Jedná se o vynikající kvalitu jak čaje tak zpracování. Stáří čaje: Jaro 2007, ochutnávám tedy 1 rok starý čaj. Mao Cha: Vybraná směs divokých čajovníků z nejvýše položených zahrad pohoří Bu Lang. Zpracování: Tradiční, ruční.  Původ: Pohoří Bulang. Továrna: Mengyang Guoyan TF. Čaj je vhodný na další dozrávání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 80 - 90°C, necháme louhovat asi 30s až 4 minuty. Čaj snese tak 5 nálevů a více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle žlutá až lehce do oranžové. Vůně je jemná, příjemná, lehce povidlová a nasládlá. Chuť je nasládlá, jemně příjemná, povidlová, delikátní. Dozvuk je delší, příjemně nasládlý, později nepatrně hořknoucí, ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2008 byla 1115kč za kus o váze 380g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo odpoledne. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.
Výborný pro duševní i fyzickou práci.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě v podobě nálevu a vylouhovaných lístků.
Bulang Long Zhi, Mengyang Guoyan Beeng Cha 2007 Bulang Long Zhi, Mengyang Guoyan Beeng Cha 2007
Bulang Long Zhi, Mengyang Guoyan Beeng Cha 2007 Bulang Long Zhi, Mengyang Guoyan Beeng Cha 2007
Bulang Long Zhi, Mengyang Guoyan Beeng Cha 2007
tea