head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 
Chawangpu Menghai Xiao Beengcha 2016 / Shu Puer
Charakteristika
Hnědozlatý větší list s občasným zlatým tipsem, lístky celé a nelámané. Lístky jsou ve vyváženém poměru s převahou rozvinutého listu. Vůně je sladká, ořechově krémová, kakaová, květová a velmi příjemná. Sklizeň: Ruční, tradiční, jaro 2016. Čaj je lisován koláče o váze 100 g v dvojím grafickém vyobrazení, viz foto. Je to typ tmavého shu Pu-Eru. Zpracování: Kvalitní. Původ: Provincie Yunnan, oblast Meng Hai, hory Bulang. Čaj je vynikající již teď, ale může ještě cca 5 až 10 let dozrávat. Produkce: Chawangshop, lisováno v Yongming TF.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na 100 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat 30 s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy, na Kung fu cha jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovohnědá. Vůně je středně silná, příjemná, sladce ořechová, smetanově krémová se stopou květin a kakaa. Chuť je silněji sladká, plná, ořechově krémová, smetanová. Velmi příjemný a velmi specifický chuťový zážitek. Dozvuk je delší, ořechově sladký, sládnoucí dále se stopou čokolády a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2016 byla 4,5 US za kus plus poštovné za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Ovlivňuje 1., 3. a 7. čakru. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci.  Vhodný i pro rozjímání a meditaci. Tmavý shu puer je znám jako čínský penicilín, má rozsáhlé zdravotní účinky na tělo i ducha.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Chawangpu Menghai 2016

Chawangpu Menghai 2016

Chawangpu2016Menghai

Chawangpu2016Menghai


tea