head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Chinese Coin Shaped 2005
Charakteristika
Hnědo-zelený list, kvalitní lístky, téměř celé, málo větviček. Vůně je sladká, vegetální, zajímavá. Velmi pevně lisovaný do tvaru čínské mince o váze 800g! Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Zpracování je velmi kvalitní a precizní. Čaj je z roku 2005, takže ochutnávám 3 rok starý. Výrobce jsem zatím nezjistil. Oblast: Yunnan, nic bližšího. Čaj vhodný pro další zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 85°C, necháme louhovat asi 30s až 4 minuty. Čaj snese tak 4 nálevy. Na přípravu Kung fu více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zeleno-žlutá. Vůně je jemná, příjemná, lehce slaná, kouřová. Chuť je nasládlá, silnnější, lehce svíravá, velmi zajímavá. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 737Kč za kus o váze 800g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne. Moc dobrý na výlety do přírody. Nebo uctít vzácnou návštěvu. Ovlivňuje 1., 3. a 7. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Chinese Coin Shaped 2005
Chinese Coin Shaped 2005
Chinese Coin Shaped 2005
Chinese Coin Shaped 2005

tea