head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
CNNP 7532 Beeng Cha 2006 / Svatební koláč, sheng puer
Charakteristika
Zeleno hnědý list hrající všemi odstíny této barvy s výskytem zlato hnědých ochmýřených tipsů. Vůně je jemná, lehce ovocná, kořenitá, květinová, povidlová, sladká, velmi příjemná. Čaj je lisován do koláče o hmotnosti 357g. Zpracování i použitý list je velmi kvalitní. Čaj je z  jara roku 2006, takže testuji 5 let starý čaj. Produkce: Jaro 2006, první produkce roku, pevněji lisovaný list. Čaj je vyráběn dle staré receptury 7532 od Meng Hai TF, z roku 1975. Zpracování je tradiční ruční. Továrna: CNNP. Oblast: Provincie Yunnan, oblast Meng Hai. Mao cha: 100% Menghai area, kultivované čajovníky. Možno popíjet hned, nebo vhodný na další dozrávání. Naprosto vynikající čaj, moje oblíbená receptura nezklamala!
Příprava
Přibližně 4g čaje na 100ml, vložíme konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat 15s až 2 minuty. Čaj snese až 5 nálevů. Nebo připravovat na způsob Kung-Fu, právě tento čaj si to zaslouží a nálevů je pochopitelně více a vychutnáme si je do detailů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně je  jemná, nasládlá, povidlová, květinová, po zahradním ovoci a svěží. Chuť je plná, harmonická, bohatá, příjemně nasládlá, povidlově kořenitá, květinová, ovocná. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý se stopami květin, povidel a lesního ovoce.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2011 byla 897Kč za kus o váze 357g.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo odpoledne. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Pohladí naše zažívání a navodí pocit vnitřní pohody. Je to opravdu luxusní čaj, pokud máte tu možnost jej sehnat, neváhejte! Vychutnejte si tento čajík, při slavnostních chvílích.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
CNNP 7532 Beeng Cha 2006CNNP 7532 Beeng Cha 2006
CNNP 7532 Beeng Cha 2006CNNP 7532 Beeng Cha 2006
CNNP 7532 Beeng Cha 2006CNNP 7532 Beeng Cha 2006
tea