head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Da Xue Shan, Yin Ya Beeng Cha, 2008
Charakteristika
Sříbrný ochmýřený tipsový list, slisovaný do koláče o hmotnosti 250g. Listy jsou jen ochmýřené tipsy, celé a nelámané. Vůně je příjemná, vegetální, lehce ovocná, zelinkavá. Jedná se o vynikající kvalitu jak čaje tak zpracování. Rok výroby je podzim 2008, testuji tedy čaj měsíc starý. Zpracování: Tradiční  ruční, lehké lisování. Původ: Provnicie Yunnan, pohoří Da Xue Shan, kultivované čajové stromy, nemíchaná maocha nejvyšší kvality. Kultivar: Da Ye. Produkce: Privátní. Čaj vhodný pro další zrání i okamžité popíjení. Čajová rarita, limitovaná číslovaná edice 42 kusů, vlastním kus č. 2. Tento tradiční čaj je opravdu luxus, žádná rádoby bílý PuEr vyráběný z klasického bílého či zeleného čaje. Doporučuji rozhodně zkusit.
Příprava
Kus čaje  o hmotnosti asi 6g vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 3 až 6 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nebo ještě lépe na Kung Fu způsob! Nálevů je daleko více, jsou barvitější a vychutnáme si každý detail v chuti a vůni.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně je jemná, sladká, příjemná, vegetální. Chuť je  velmi sladká, plná, příjemně vegetální, lehce ovocná a kořeněná. Dozvuk je, ušlechtilý, delší, lehce trávové, kořeněné tóny a ovocná sladkost, velmi příjemná dochuť. Neuvěřitelně komplexní a harmonický dozvuk.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2008 byla 670Kč za koláč o hmotnosti 250g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Vynikající poměr kvality a ceny! Velmi vhodný i v noci, nemá povzbuzující účinky.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Da Xue Shan, Yin Ya Da Xue Shan, Yin Ya
Da Xue Shan, Yin Ya Da Xue Shan, Yin Ya
Da Xue Shan, Yin Ya Da Xue Shan, Yin Ya
Da Xue Shan, Yin Ya
cetrifikát
tea