head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Dehong Jixing Golden Melon
Charakteristika
Černo-hnědý list s slisovaný tvaru dýně nebo jak se říká melounu v originále "Jin Gua Cha" o váze 100g. List téměř celý, místy potrhaný sem tam větvičky. Vůně je výrazná, ušlechtilá, zemitá. Jedná se o průměrnou kvalitu jak čaje tak zpracování. Rok výroby je 2005. Ochutnávám 3 roky starý čaj. Původ: oblast Dehong směs lístků. Továrna Dehong Tea Factory. Čaj by chtěl ještě dozrát.
Příprava
Asi 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 2 až 6 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nebo na Kung fu, tam je více nálevů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až hnědo-černá. Vůně je jemná, příjemná, zemitá a nasládlá. Chuť je nasládlá, drsnější, zemitější. Dozvuk je delší, sládnoucí,  velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2008 byla 90Kč za  kus /100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Dehong Jixing Golden Melon
Dehong Jixing Golden Melon
Dehong Jixing Golden Melon

Dehong Jixing Golden Melon

tea