head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Dehong Royal, Zhuan Cha 2006 / Královská Cihla z Dehong
Charakteristika
Hnědo-černý  list, téměř celý, sem tam větvička, kvalitní list se zlatavým tipsem. Velmi jemné a delikátní vůně buddhistického kláštera. Velmi jemně vonící po ořechách a květinách. Velmi kvalitní sorta tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací. Slisovaný do cihly o váze 100g. Stáří čaje je 2 roky je z roku 2006. Původ: Provincie Yunnan, oblast Dehong. Továrna: Dehong TF.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 4 až 9 minut. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více. Je možno krátce povařit to je do 5 minut a přidat trochu másla a soli jak to dělají v Tibetu. Je to velmi zahřívající směs a měla by se pít v zimě, třeba na lyžích, výletech, bruslení apod. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je  jemná, ořechová, nasládlá a přitom i nahořklá, čokoládová, příjemná. Chuť je nasládlá, jemná, krémově čokoládová, příjemná a pro tento čaj velmi specifická. Dozvuk je delší, sládnoucí s čokoládovým tónem a rovněž velmi specifický delší a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla cca 100Kč za kus/cihlu o váze 100g. Kupováno přes internet přímo z Yunnanu, cena je i s poštovným a balným.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Dehong Royal, Zhuan Cha 2006 Dehong Royal, Zhuan Cha 2006
Dehong Royal, Zhuan Cha 2006 Dehong Royal, Zhuan Cha 2006
Dehong Royal, Zhuan Cha 2006 Dehong Royal, Zhuan Cha 2006

tea