head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Fu Hai TF, Zhuan Cha 250g, 2000 / Zelený sheng puer
Charakteristika
Hnědo-zelený list, zcela nelámaný, sem tam větvička, listy jsou nejvyšší kvality. Velmi jemné okouzlující vůně, sladce delikátní vůně ostružin, melasy, kafru a květin. Slisovaný do cihly o váze 250g. Sklizeň: jaro 2000, první sklizeň roku. Stáří čaje je nyní 10 let. Produkce: Jaro 2000, tradiční, ruční. Pevněji lisovaný list, pro optimální zrání. Maocha: Směs nejkvalitnějších kultivovaných čajovníků z oblasti Menghai. Původ: Provincie Yunnan, Menghai. Producent: Fu Hai TF. Čaj vhodný k okamžitému popíjení a vhodný i k dalšímu zrání. Naprostý unikát! Kdo má tu možnost ať jej určitě zkusí!
Příprava
Přibližně 4g čaje na 150ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 10s až 9 minut. Takto připravíme až 10 nálevů. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo-žlutá. Vůně je jemná, okouzlující, kafrově ovocná, ovocně sladká, ostružinová, vyzrálá. Chuť je nasládlá, květinová, lehce ostružinová, kafrová, medová, příjemná a pro tento čaj velmi specifická. Dozvuk je delší, ušlechtilý s vlnkou sladkého koření a vzácných dřev, sládnoucí a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2010 byla 2370Kč za kus/cihlu o váze 250g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Je to opravdu fantazie, jako z pohádky.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Fu Hai TF, Zhuan Cha 250g, 2000
Fu Hai TF, Zhuan Cha 250g, 2000
Fu Hai TF, Zhuan Cha 250g, 2000
tea