head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Fu Lu Shou Xi, Fang Cha, Xia Guan 1999 / Sheng
Charakteristika
Hnědý až zlatavý list slisovaný do cihly o tvaru kostky teda Fang Cha. List je téměř celý, drobný s občasným tipsem. Vůně je plná, vegetální, nasládlá a vznešená. Jedná se o vynikající kvalitu jak čaje tak zpracování. Název znamená 4 znaky, " Fu, Lu, Sho, Xi " znamenají ( dobrou cestu, skvělou odměnu, dlouhý život a štěstí ). Mao Cha: Směs listí z různých oblastí z roku 1998 a 1999, sklízeno ručně. Rok lisování je 1999, testuji tedy čaj 19 let starý čaj. Kultivar: Da Ye. Původ: Provnicie Yunnan. Továrna: Xia Guan TF, brand Nan Zhao.
Příprava
Množství čaje o hmotnosti asi 6g vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99 °C, necháme louhovat asi 30 s až 6 minut. Čaj snese tak mnoho nálevů. Nebo ještě lépe na Kung Fu způsob! Nálevů je daleko více, jsou barvitější a vychutnáme si každý detail v chuti a vůni.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutooranžová až hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinově nasládlá, melasová až medová. Chuť je nasládlá, melasová, stopy květin, lesního ovoce s lehkou kořovou a kafrovou vlnkou. Dozvuk je, ušlechtilý, delší, sládnoucí a lehce svíravý, ale celkově velmi příjemná dochuť.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2018 byla veliká. :-)
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
1999XGfuluxoushi

1999XGfuluxoushi

tea