head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Fu Tuo, 2004 / Šťastné kostky
Charakteristika
Hnědo-černý kvalitní list, sem tam větvičky, list drobný, potrhaný, slisovaný do kostek o váze 7g. Kostky jsou zabaleny jednotlivě. Vůně je zemitá, dřevitá, oříšková, silnější. Tento čaj si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-). Čaj je z roku 2004, ochutnávám tedy 4 roky starý čaj. Původ provincie Yunnan. Kvalitní čajík na popíjení. Možno k dalšímů zrání. Velmi dobrá varianta na cesty a do přírody. Kvalitní a chutný čaj.
Příprava
Jednu kostku, tedy 7g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 2 až 9 minut. Kostku buď nadrobíme nebo uděláme 2 oplachovací nálevy, je velmi pevně lisovaná. Velmi dobrý a chutný. Je možno krátce povařit do 5 minut a přidat trochu másla a soli jak to dělají v Tibetu. Je to velmi zahřívající směs a měla by se pít v zimě, třeba na lyžích, výletech, bruslení apod. Čaj snese tak 4 nálevy. Je možno připravit i na Kung fu způsob, pak je nálevů samozřejmě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je nasládlá, oříškově krémová, lehce kořeněná, příjemná. Chuť je nasládlá, silnější, malinko drsná, ale příjemná, s chutí ořísků, jemně dřevitá. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 15Kč za kus/7g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!
Moc dobrý čaj na dlouhé večery.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Fu Tuo Fu Tuo

Fu Tuo
tea