head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Green Beeng Cha 200g, 2005 / Zelený koláček 2005
Charakteristika
Černo-hnědo-zelený list s občasným bílým tipsem, lístky celé, dlouhé, nebo jen lehce trhané, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. V tomto koláči jsou snad všechny odstíny zelené! Vůně je jemná trávová, květinová. Lisované do koláčku o váze 200g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to dobré zpracování a kvalita listu. Čaj je z roku 2005, ochutnávám tedy 3 roky starý. Původ: Provincie Yunnan. Nic bližšího bohužel není známo. Vhodný k dalšímu zrání i k okamžité konzumaci.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 85°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce zeleno-žlutá. Vůně je jemná, příjemná, lehce slaná, květinová a vznešená. Chuť je nasládlá, plná, lehce bez svíravosti, hodně podobná jemným yunnanům spíše než zelenému pueru, velmi příjemný chuťový zážitek. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 197Kč za kus/koláč 200g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.

Green Beeng Cha 200g, 2005Green Beeng Cha 200g, 2005
Green Beeng Cha 200g, 2005Green Beeng Cha 200g, 2005
Green Beeng Cha 200g, 2005
tea