head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net
Název
 
Guangbie, Laozhai Long Zhu, 2017 / Zelený sheng puer, čínský čaj
Charakteristika
Zelenobílý list s četným bílým tipsem, lístky celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, lehce vegetální, květinová a kořeněná. Čaj je lisovaný do malých kuliček o hmotnosti 7 g, Long Zhu - Dračí perly. Sklizeň: Jaro 2017. Zpracování: Tradiční, ruční. Maocha: Staré čajové stromy, velmi blízko Banzhang. Původ: Provincie Yunnan, Guangie Laozhai. Privátní objednávka u Menghai TF. Vynikající čaj.
Příprava
Jednu Long Zhu cca 7 g čaje na cca 150 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 90-95 °C, necháme louhovat asi 30 s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce světle zelená až zelenožlutá. Vůně je velmi silná, příjemná, sladce vegetální, lehce květinová a silněji kořeněná. Chuť je velmi silná, zajímavá,  později lehce nasládlá, plná, příjemně dřevitě kořenitá, lehce květinová s vegetálním a lehce nahořklým a trpkým tónem. Dozvuk je plný, delší, vegetálně sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý. Čaj je vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2018 byla 1,2 US za perlu - 7g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 3., 6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Navozuje veselou, upovídanou náladu, ale ne vysmátou! Čaj má velký potencionál do budoucna, nyní v čerstvém stavu dokáže uvolnit mnoho energie, není vhodný večer.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
GuangbieLaozhaiLongZhu2017

GuangbieLaozhaiLongZhu2017


tea