head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Hai Wan Purple Bud Beeng Cha, 2007 / Sheng puer
Charakteristika
Hnědo fialovo černý list, téměř celý, sem tam větvička a pupen, kvalitní list. Velmi jemné a  sladce delikátní vůně květin, povidel ostružin. Volněji slisovaný  list do koláče o váze 357g. Stáří čaje je 4 roky, je z roku 2007, 19. dubna přesně. Maocha:  Čajovníky z oblasti Menghai ve výšce cca 1400 m. n. m. , jde o přirozenou mutaci čínského a asámského čajovníku. Lístky jsou tmavě fialové. To má na svědomí fenol Anthocianin který přirozenou chemickou reakcí mění barvu. Stáří stomů je 20 až 30 let, tyto fialové lístky čajovníků maji asi jen 1 - 2% čajovníků. Původ: Provincie Yunnan, oblast Menghai, Xishuangbanna. Producent: Hai Wan TF. Čaj vhodný k okamžitému popíjení i dalšímu zrání. Vynikající čajík. Velmi zajímavý čaj s specifickou chutí.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 1 až 5 minut. Takto připravíme tak 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější potom.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně oranžovo žlutá. Vůně je  jemná, květinová, ovocná, nasládlá, povidlová, příjemná. Chuť je nasládlá, plná, zatím nevyrovnaná, lehce borůvkovou a květinovou vlnkou. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, jemný a lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2010 byla 497Kč za kus o váze 357g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Navozuje velmi příjemnou meditační a tvořivou náladu. Traduje se že tento čaj snižuje krevní tlak, snižuje hladinu krevního cukru a odbourává tuky.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
HaiwanPurpleBud2007
HaiwanPurpleBud2007
HaiwanPurpleBud2007HaiwanPurpleBud2007
HaiwanPurpleBud2007
tea