head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Huang Jin Xue Yin, 1960´, Mao Cha / sheng puer
Charakteristika
Lístky hrají všemi odstíny hnědé.  Velké hrubé listy bez tipsů s občasnými větvičkami pocházejí ze starých divokých čajových stromů ( Gu Shu ), voní naprosto úchvatně, je cítit charakter zralého pueru, jemná květinová vůně a sametová jakoby až banánová vůně. Jedná se o volně sypané lístky - mao cha. Ochutnávám cca 40 let starý čaj, je z 60tých let. Je to typ zeleného, ale již zralého Sheng Pu-Eru. Je to vynikající zpracování i kvalita listu, tradiční zpracování a receptura je velmi podobná jako zpracování Jin Cha - Tibetská houba, tato receptura má velmi velkou perspektivu co se zrání týká. Mao Cha: Směs z různých pohoří v oblasti Meng Hai z podzimní sklizně.  Původ: Provincie Yunnan, oblast Meng Hai, staré divoké čajové stromy. Pokud máte tu možnost tak jej rozhodně zkuste! Fantastický a prakticky nedostupný čaj!
Příprava
Přibližně 5g čaje na 100ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10s až 4 minuty. Čaj snese tak 5 a více nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento čaj si rozhodně zaslouží druhý způsob!!!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je čistá, jiskrně hnědá. Vůně je jemná, příjemná, vznešená s tmavými tóny a s  květinovým charakterem. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, lehce květinová, tmavé chutě jsou velmi hladké, kulaté a v dáli jsou cítit zelené tóny s sladce dřevitou vlnkou. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s velmi sladkým a příjemně květinovým a sladce dřevitým tmavým tónem. Květinové tóny postupují z jazyka na patro a zvolna se vytrácejí nosohltanem. Velmi příjemně a dlouze doznívají, pak se pozvolna mění v tmavé tóny a evokují příjemný dlouhotrvající pocit v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!  Koupeno v roce 2010. Cena - ani se neptejte! :-)
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
2., 3.,6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Vyborný čaj v parných dnech. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít, opravdu vás vystřelí do výšin. Jeden z nejlepších sheng puerů co jsem kdy pil!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Huang Jin Xue Yin, 1960´, Mao Cha
Huang Jin Xue Yin, 1960´, Mao Cha
Huang Jin Xue Yin, 1960´, Mao Cha
tea