head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Huang Yin, CNNP 2001 Beeng Cha 357g.
Charakteristika
Hnědo-černý list s bílým tipsem ( dnes již zlatavým po letech zrání ), celé drobné lístky nebo jen lehce trhané sem tam větvička. Nejdrobnější list velmi dobré kvality s vysokým podílem tipsů. Čaj byl vyprodukován na privátní objednávku jednoho velmi významného partnera CNNP v omezeném množství, je to velmi vzácný kousek. Koláč je lehčeji lisovaný, pevně rolovaný a při zpracování lehce posekaný pro lepší uniformitu lisovaných koláčů. Takto koláče velmi rovnoměrně a dobře zrají. Vůně je jemná, květinová až vanilková, příjemná se stopami vzácných dřev a lehké banánové vůně. Lisovaný do koláče o váze 357g. Je to typ zeleného Pu-Er. Čaje je z jara roku 2001, ochutnávám tedy 7 let starý čajík. Mao Cha: Kultivované čajovníky z nejvýše položených zahrad pohoří Wu Liang, leaf grade 1-3. Původ: Yunnan, pohoří Wu Liang. Továrna: CNNP TF. Vynikající a luxusní čajík. Rozhodně zkuste!
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 90 - 95°C, necháme louhovat asi 3 až 5 minut. Čaj snese 6 a vice nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo-hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, vanilková, banánová. Chuť je ušlechtilá, nasládlá, příjemná, s tóny květin, meruněk, lesního ovoce a neuvěřitelně svěží, patrná stopa zrání. Dozvuk je delší, sladký, příjemný a rovněž velmi specifický s úchvatnou stopou zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 847Kč za kus.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Huang Yin, CNNP 2001 Huang Yin, CNNP 2001
Huang Yin CNNP 2001
Huang Yin CNNP 2001
Huang Yin CNNP 2001
tea