head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Hunan Anhua Bai Liang 2008 / Tmavý čaj z Hunan
Charakteristika
Zelený až hnědočerný  list středně velký sekaný s četným výskytem větších větviček. Velmi jemné a delikátní sladká vůně, jemně ovocně sladká až po vůni pečených kaštanů, ušlechtilá. Velmi kvalitní sorta tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací. Čaj je lisován do tvaru velkého válce a po té nařezán na jednotlivé kusy cca 200 g. Zpracování je velmi zdlouhavé, proběhlo ručně dle tradičních postupů. Dobrý k uskladnění a dodatečnému zrání. Čaj pochází z roku 2008 z výběrového materiálu. Ochutnávám tedy 8 let starý čaj. Původ: Provincie Hu Nan, Anhua.
Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky o objemu 100 ml, zalijeme vodou o teplotě 99 °C, necháme louhovat asi 30 s až 3 minuty. Čaj snese tak 4 nálevy a více, dle délky zrání. Byl by hřích nezkusit tento čaj na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědooranžová. Vůně je  jemná, nasládlá po pečených kaštanech a bylinkách. Chuť je nasládlá, jemná, delikátní, velmi lehce zemitá, nasládle dřevitá, kaštanová. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2016 byla 12 US za 200 g, plus doprava z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný pro slavnostní chvíle. Stimuluje 1., 3. a 7. čakru. Navozuje dobrou a vznešenou náladu, zdravé sebevědomí a chuť do života. Osvěžující čajík, udělá dobře vašemu zažívání. Vhodný do chladnějšího počasí, sychravých jarních a podzimních dnů.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
HunanShiLIang2008

HunanShiLIang2008

HunanShiLIang2008

HunanShiLIang2008

tea