head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jiang Chen, Gu Shu, Tuo Cha 2004 / Sheng Puer
Charakteristika
Hnědo-zlatý list s bílým tipsem ( dnes již zlatavým po letech zrání ), celé větší lístky ze starých stromových čajovníků nejvyšší možné kvality. Vůně je typicky pro čaje z Yi Wu jemná, květinová, po tmavém zahradním ovoci, příjemná se stopami kafrové vlnky zrání a melasy. Lisovaný do hnízda - tuo cha o váze 100g. Sklizeň: První sklizeň roku, jara roku 2004, ochutnávám tedy 6 let starý čajík. Produkce: První a jediná produkce roku, tradiční zpracování, středně silné lisování. Mao Cha: Staré divoké čajové stromy z oblasti Jiang Chen hraničicí s Yi Wu. Původ: Yunnan, Jiang Chen, hraničící s Yi Wu, kam se dováží a pak i jako Yi Wu prodává. Liší se jen velmi málo. Jedná se o privátní objednávku pro tchaiwanského obchodníka, čaj byl vyráběn pod dohledem tchajwanského čajového mistra. Je to opravdu luxusní čaj, mimořádná kvalita. Jeden z nejlepších který jsem do této doby pil! Čaj může pochopitelně ještě dále dozrávat a uhlazovat své chutě.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95-99°C, necháme louhovat asi 10s až 1 minutu. Čaj snese 6 a vice nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo-hnědá, průzračná a jiskrná. Vůně je jemná, typická pro kvalitní čaje z Yi Wu, příjemná, květinová, melasová, kafrová po letech zrání a lehce kořeněná. Chuť je jemná, velmi svěží, komplexní, plná, ušlechtilá, nasládlá, příjemná, s tóny koření, zahradního tmavého ovoce a karamelu, patrná stopa zrání se snoubí se stopou zelinkavosti. Dozvuk je delší, sladký, příjemný a rovněž velmi specifický a neuvěřitelně komplexní.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2010 byla 697Kč za kus o váze 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou a vznešenou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Jiang Chen, Gu Shu, Tuo Cha 2004
Jiang Chen, Gu Shu, Tuo Cha 2004
Jiang Chen, Gu Shu, Tuo Cha 2004
Jiang Chen, Gu Shu, Tuo Cha 2004
Jiang Chen, Gu Shu, Tuo Cha 2004
tea