head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bao Yan Jin Cha 1998, Xia Guan 250g / Posvátný Plamen, Tibetská Houba
Charakteristika
Hnědý list s četným zlatavým ochmýřeným tipsem, lístky téměř celé,  středně dlouhé nebo jen lehce trhané, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je jemná, vznešená, květinová. Lisované dotvaru Tibetské Houby ( Jin Cha ). Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to dobré zpracování a kvalita listu. Je to klasická receptura této továrny, původně určena na export jen do Tibetu, později, ale velmi oblíbena i jinde. Čaj je z jara, roku 1998, ochutnávám tedy 10 let starý archivní puer. Zpracování: Částečně ruční. Továrna: Xia Guan TF, Bao Yan Brand. Oblast: Pohoří Wuliang a Bao Shan, kultivované čajovníky. Vhodný k dalšímu zrání i k okamžité konzumaci.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 85 - 95°C, necháme louhovat 5s až 2 minuty. Čaj snese mnoho nálevů a připravujte na Kung Fu způsob.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová vznešená. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, lehce květinová. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 1970Kč za kus 250g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Čajová ratitka, vychutnejte si ji opravdu když na ni vhodná chvíle.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Bao Yan Jin Cha 1998 Bao Yan Jin Cha 1998
Bao Yan Jin Cha 1998 Bao Yan Jin Cha 1998
Bao Yan Jin Cha 1998
tea