head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jing Gu Te Ji, Bai Long TF, Beeng Cha 2003 / Sheng puer
Charakteristika
Hnědý již vyzrálý list. List je celý, středně dlouhý, s mnoha ochmýřenými tipsy. Vůně je jemná, příjemná, ušlechtilá, ořechová, kafrová, květinová. Mao Cha: Nemíchaný list, velmi vysoké kvality z kultivovaných čajovníků z pohoří Jing Gu. Sklizeň: Jaro 2003. Produkce: 20.4. 2003, tradiční a většinově ruční zpracování. Beeng Cha lisovaný do 357g. Původ: Yunnan, pohoří Jing Gu. Čaj možno nechat ještě dozrávat, ale dobrý je již nyní. Skladování: V Simao do roku 2007, pak v Kunmingu. Továrna: Bai Long TF.
Příprava
Asi 5g čaje na 100ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 20s až 6 minut. Čaj snese až 6 nálevů. Nebo lze připravit jako každý Pu Er i na Kung fu, dosáhneme tím samozřejmně i více nálevů...
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto hnědá. Vůně je plná, silná, příjemná, silně květinová, kafrová, medově sladká, vznešená. Chuť je nasládlá, květinová s kafrovou a kořenitou vlnkou s lehce trpknoucím dozvukem. Dozvuk je delší, lehce trpký, ale příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2013 nebyla známa, dostal jsem jen vzorek.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
JingguTeJi2003
JingguTeJi2003
JingguTeJi2003
tea