head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jing Gu Gushu Tuocha 2009 / Tuocha, shu puer
Charakteristika
Černo-hnědý list s slisovaný hnízdečka o váze 100g. List celý, drobný, s mnoha tipsy a sem tam větvičky. Vůně je jemná, příjemná, ušlechtilá, ořechová, jemně zemitá. Listová třída - superior. Rok výroby je 2009. Původ: Yunnan, pohoří Jing Gu. Čaj možno nechat ještě dozrávat, ale dobrá je již nyní. Dobrý na běžné popíjení.
Příprava
Asi 5g čaje na 150ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 2 až 6 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nebo lze připravit jako každý Pu Er i na Kung fu, dosáhneme tím samozřejmně i více nálevů...
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až hnědo černá. Vůně je jemná, příjemná, zemitá, kořenitá, ořechová a nasládlá. Chuť je nasládlá, jemně zemitá, s ořechovými krémovými tóny, příjemná. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2010 byla 126Kč za  kus hnízdo/100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě  jako nálev a vylouhované lístky.
Jing Gu Gushu Tuocha 2009
Jing Gu Gushu Tuocha 2009
Jing Gu Gushu Tuocha 2009
Jing Gu Gushu Tuocha 2009
Jing Gu Gushu Tuocha 2009
tea