head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jing Gu Shan Jin Ya Wang San Cha, 2005 / Sypaný shu puer
Charakteristika
Černo hnědý, až zlatý drobný list. List je celý, drobný, vytříděné tipsy třídy Gong Ting bez větviček nebo řapíků. Vůně je jemná, příjemná, ušlechtilá, ořechová, kakaová, velmi specificky kořenitá pro Jing Gu typická. Mao Cha: Směs z různých pohoří Jing Gu. Sklizeň:Druhý sběr, kultivované čajovníky, jaro 2005. Zpracování a fermentace: Léto 2005 v látkových pytlích ( ne ve vrstvách jako obvykle ), po dobu 120 dnů, kde dochází k úbytku asi 25%. Tento způsob je složitější a náchylný k chybám, ale výsledkem je chutnější čaj. Původ: Yunnan, pohoří Jing Gu Shan. Čaj zrál do roku 2010 v Kunmingu v suchých podmínkách, je možno nechat ještě dozrávat, ale vynikající je již nyní. Privátní produkce. Vynikající poměr kvality a ceny!
Příprava
Asi 3g čaje na 100ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, připravujeme na Kung fu Cha, dosáhneme tím dokonalejší nálevy. Louhování klasické 15/10/25/45s... a více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, rudá až hnědo černá. Vůně je plná, silná, příjemná, čokoládová, kořenitá, květinová. Chuť je nasládlá, hladká, ušlechtilá, krémově ořechová, s tóny čokolády a velmi silné nepopsatelné kořenité chuti, kterou mají shu puery z Jing Gu Shan. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi příjemný a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2011 byla 300Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den, vynikající na víkendová dlouhá rána. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Jing Gu Shan Jin Ya Wang
Jing Gu Shan Jin Ya Wang

Jing Gu Shan Jin Ya Wang
tea