head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jin Hao, Ying Hao, Zhuan Cha, 2003
Charakteristika
Hnědo-černý  list, téměř celý, kvalitní list sem tam větvička. Velmi jemné a delikátní vůně buddhistického kláštera s tóny čokolády. Velmi kvalitní sorta tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací. Slisovaný do cihly o váze 250g. Stáří čaje je 5 let, je z roku 2003. Původ: Provincie Yunnan. Producent: Jin Hao. Čaj je možno pít již teď, ale může samozřejmně ještě dozrávat a zkvalitňovat své přednosti. Je to vynikající čaj!
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 4 až 9 minut. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více. Je možno krátce povařit to je do 5 minut a přidat trochu másla a soli jak to dělají v Tibetu. Je to velmi zahřívající směs a měla by se pít v zimě, třeba na lyžích, výletech, bruslení apod. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo-oranžová, má olejnatou konzistenci. Vůně je  jemná, ořechová, nasládlá, jemně zemitá, je cítit velmi lehce arakový oříšek a čokoláda. Chuť je nasládlá, jemná, příjemná a pro tento čaj velmi specifická. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický  jemně zemitý, příjemný a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 850Kč za kus/cihlu o váze 250g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Jin Hao, Ying Hao, Zhuan Cha, 2003 Jin Hao, Ying Hao, Zhuan Cha, 2003
Jin Hao, Ying Hao, Zhuan Cha, 2003
Jin Hao, Ying Hao, Zhuan Cha, 2003
Jin Hao, Ying Hao, Zhuan Cha, 2003
tea