head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jinuo Shan You Le, Early Spring, Beeng Cha / Čínský sheng puer
Charakteristika
Zeleno bílý  list, téměř celý, sem tam větvička, kvalitní list se ochmýřeným tipsem. Velmi jemné a  sladce delikátní vůně květin, povidel, ovoce a lehce kořeněné vůně. Slisovaný kamennými formami do koláče o váze 400g. Stáří čaje je 8 let, je z roku 2004 z časného jara. Maocha: Směs kvalitních čajovníků z pohoří You Le Shan. Zpracování: Tradiční ruční. Původ: Provincie Yunnan, Xishuabanna, pohoří You Le ( You Le Shan ). Producent: Jinuo TF. Čaj vhodný k okamžitému popíjení i dalšímu zrání. Vynikající čajík, rozhodně zkuste!
Příprava
Přibližně 4g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 1 až 5 minut. Takto připravíme tak 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější potom.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutá, až oranžovo hnědá. Vůně je  jemná, květinová, nasládlá, povidlová, příjemná. Chuť je nasládlá, jemná, okamžitě se měnící ve sladkou, lehce povidlovou, kořeněnou a květinovou. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, květinový, lehce trpknoucí, jemný a lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 nebyla známa. Dostal jsem darem vzorek.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Navozuje velmi veselou, příjemnou i meditační a tvořivou náladu.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Jinuoshan2004Jinuoshan2004
Jinuoshan2004
tea