head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jinuo Shan, You Le, Zhuan Cha 2005 / Čínský sheng puer
Charakteristika
Zelenobílý  list, téměř celý, kvalitní list se ochmýřeným tipsem. Velmi jemné a  sladce delikátní vůně květin, povidel, ovoce a lehce kořeněné vůně. Slisovaný kamennými formami do cihly o váze 1000 g. Stáří čaje je 11 let, je z roku 2005 z jara. Maocha: Čajovníky z pohoří You Le Shan oblast Da Bai Hao, sbíráno pupen a 1. list, to je okolo a uvnitř staré čajovníky blízko vesnice Longpa rovněž v Youle. Zpracování: Tradiční ruční. Původ: Provincie Yunnan, Xishuabanna, pohoří You Le (You Le Shan). Producent: Jinuoshan TF. Čaj vhodný k okamžitému popíjení i dalšímu zrání. Vynikající čajík, rozhodně zkuste!
Příprava
Přibližně 5 g čaje na 150 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30 s na první nálev a postupně klidně až 5 minut. Takto připravíme tak 5 nálevů. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější potom.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutá, až oranžovohnědá. Vůně je  jemná, květinová, nasládlá, povidlová, příjemná. Chuť je nasládlá, jemná, měnící se ve sladkou, lehce květinovou, třtinově sladkou. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, květinový, jemný a lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2015 byla 15 US za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Navozuje velmi veselou, příjemnou i meditační a tvořivou náladu.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Junuoshan2005

Junuoshan2005

tea