head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jin Se 8100 Chitse Beeng Cha Xia Guan / Zlatý 8100, Svatební Koláč 357g
Charakteristika
Hnědo-zelený  list s výskytem stříbrně ochmýřených tipsů. List střední velikosti, téměř celý. Vůně je jemná, trávovitá, lehce ovocná a velmi příjemná. Zpracování i použitý list je kvalitní. Čaj je z jara roku 2007, takže testuji ani ne 1 rok starý čaj. Mao Cha: 100% Wu Liang, z nejvýše položených zahrad, nová receptrua. Továrna: Xia Guan Tea Factory. Oblast: Provincie Yunnan. Čaj vhodný na delší dozrávání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 80°C, necháme louhovat asi 1 až 3 minuty. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Daleko lepší je čaj zalévat tak 30 vteřin vodou o teplotě asi 85°C, nálevů je více a jsou chutnější. Nebo na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně je  jemná, nasládlá, vegetální, květinová a svěží. Chuť je nasládlá i lehce natrpklá a kouřovitá, travnatá s květinovými tóny a velmi příjemná. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 459Kč za kus o váze 357g.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo odpoledne. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Jin Se 8100
Jin Se 8100
Jin Se 8100 Jin Se 8100
Jin Se 8100
Jin Se 8100
tea