head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jin Si Xia Guan Tuo Cha 2004 / Zlatá Stužka, hnízdo
Charakteristika
Hnědo-zeleno-černý list s četným bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je jemná trávová, kouřová, květinová a ovocná a můj výraz jemně slaná. :) Lisovaný do hnízda o váze 100g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Pochází z nejvýše položených zahrad od soukromého pěstitele, prémiová produkce. Mao Cha: z kultivovaných čajovníků 100% Wu Liang Mao Cha. Čaj je z jara roku 2004, ochutnávám tedy 4 roky starý. Do hnízdečka je vlisována Jin Si "zlatá stužka" jako odlišení prémiových kusů. Čaj je z továrny Xia Guan. Původ: Provincie Yunnan. Čaj je vhodný k delšímu dozrávání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 85°C, necháme louhovat asi 2 až 6 minut. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. Doporučuji připravovat metodou na Kung Fu, nálevů je pochopitelně pak více. Po zalití je slyšet jemné zasyčení.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně je jemná, příjemná, lehce slaná, jemně kouřová, květinová. Chuť je nasládlá, plná, lehce svíravá a příjemná, lehce květinová. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 297Kč za kus/hnízdo 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo odpoledne. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Nejlépe si jej vychutnáte sami a v klidu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Jin Si Xia Guan Tuo Cha 2004
Jin Si Xia Guan Tuo Cha 2004
Jin Si Xia Guan Tuo Cha 2004
Jin Si Xia Guan Tuo Cha 2004
Jin Si Xia Guan Tuo Cha 2004 Jin Si Xia Guan Tuo Cha 2004
Jin Si Xia Guan Tuo Cha 2004
tea