head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jiu Wan, Fu Tuo, Mini Cube, 2013 / Heicha, Shu Puer z Číny
Charakteristika
Hnědočerný kvalitní list, sem tam větvičky, list drobný, potrhaný, slisovaný do kostek o váze 10-15g. Vůně je zemitá, dřevitá, oříšková, silnější. Tento čaj " shu puer " si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-). Maocha: 2013, oblast Lincang. Původ provincie Yunnan, Lincang. Kvalitní čajík na popíjení. Možno k dalšímů zrání. Velmi dobrá varianta na cesty a do přírody. Kvalitní a chutný čaj. Továrna: Jiu Wan TF.
Příprava
Jednu kostku, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 10 s později klidně pár minut. Čaj snese velmi mnoho nálevů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědá až černá. Vůně je nasládlá, oříškově krémová, příjemná. Chuť je velmi silná a nasládlá, cítíme vlašské ořechy, krémovitá a jemně dřevitá. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi příjemný, oříškový.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2019 byla 7 US za 100 g, plus doprava z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!
Moc dobrý čaj na dlouhé večery.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
JiuWanCube2013

JiuWanCube2013

tea