head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Kang Zuan 450g, 1997 / Tibetský Čaj, Cihla 450g
Charakteristika
Hnědo zelený až černý list, větší lístky, polámané, drcené někdy i větvičky. Vůně je zemitá, sladká, oříšková a velmi specifická. Je to velmi starý čaj, zpracovaný tradiční metodou starou již 400let. Prakticky nelze přelouhovat. Balení: Zhuan Cha, cihla o hmotnosti 450g. Jméno: Kang - Mír, Zhuan  - cihla, jde o tvar čaje ve kterém je lisován. Čaj prochází při výrobě 32 způsoby zpracování a celý proces trvá 5 let! V čaji je přes 500 druhů zdraví prospěšných látek. Rok výroby je 1997. Původ: Guizhou. Výborný čaj pro další zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje zalijeme vroucí vodou asi 1 litr a vaříme tak nad kahanem, ohříváčkem nebo jinak asi 2 až ř minut. Můžem louhovat v termosce, dokonce mu to jen prospěje, nedá se přelouhovat! Je to znamenitý a vyjímečný čaj. Doporučuji zkusit i způsob 4g na 150ml, zalít vodou o teplotě 99°C, louhovat 20s - 2 minuty. Zvláště starší čaje jsou velmi dobré. Zkuste i s mlékem, solí nebo kořením po tibetském způsobu. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo oranžová. Vůně je sladká, květinová, jemně zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, silná, květinově příjemná, oříšková a se stopami jemné a příjemné kyselosti. Dozvuk je delší, lehce nakyslý a později sládnoucí, příjemný, s vlnkou zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2011 byla cca 1450Kč za 450g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! Je to
opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. V Tibetu se doporučuje pít čaj z 5 až 15g každý
 den. Vynikající pro dlouhé večery a debaty s lidmi co jsou vám blízcí.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.KangZhuan1997
KangZhuan1997 KangZhuan1997
KangZhuan1997
tea