head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Kunming, Fang Cha, CNNP 2006 / Sheng
Charakteristika
Zeleno-hnědý list s slisovaný do cihly o tvaru kostky teda Fang Cha, o hmotnosti 100g. List je téměř celý, drobný s četným bílým tipsem. Vůně je plná, vegetální, nasládlá a vznešená. Jedná se o vynikající kvalitu jak čaje tak zpracování. Tato Fang Cha má už dlouhou historii, poprvé byla produkována v roce 1960. Rok výroby je 2006, testuji tedy čaj 3 roky starý. Původ: Provnicie Yunnan, oblast Xishuangbanna. Továrna: CNNP Kunming Tea Factory. Čaj vhodný pro delší zrání, ale chutný je již nyní.
Příprava
Kus čaje  o hmotnosti asi 6g vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 3 až 6 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nebo ještě lépe na Kung Fu způsob! Nálevů je daleko více, jsou barvitější a vychutnáme si každý detail v chuti a vůni.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto- oranžová. Vůně je jemná, příjemná, květinově trávová, nepatrně kouřovitá a nasládlá. Chuť je nasládlá, vegetální, velmi příjemná a delikátní. Dozvuk je, ušlechtilý, delší, sládnoucí a lehce svíravý, ale velmi příjemná dochuť.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2008 byla cca 250Kč za cihlu o hmotnosti 100g. Cena je orientační, kupováno z Číny přes eshop, tudíž započteny i poplatky.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Kunming, Fang Cha, CNNP 2006
Kunming, Fang Cha, CNNP 2006
Kunming, Fang Cha, CNNP 2006 Kunming, Fang Cha, CNNP 2006
Kunming, Fang Cha, CNNP 2006 Kunming, Fang Cha, CNNP 2006
Kunming, Fang Cha, CNNP 2006
tea