head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Kun Ting 2003
Charakteristika
Hnědo-černý list, drobnější s četným výskytem tipsů. Volný nelisovaný list, pravidelný a kvalitní. Vůně je zemitá, sladká a velmi specifická. Já tomu říkám aroma buddhistického kláštera. Zpracování je velmi kvalitní, stejně tak list. Produkce: 2003. Ochutnávám tedy 6 let starý čaj. Oblast: Simao, Yunnan. Vhodný na uskladnění a dozrávání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu cca 150 ml, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 2 až 5 minut. Nebo ještě lépe na Kung fu způsob. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy na Kung fu více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-rudá. Vůně je nasládlá a ušlechtlá,  jemně zemitá, jemně ořechová se stopami kakaa. Chuť je nasládlá s nepatrnou svíravostí, jemně ořechová, ušlechtilá. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický  jemně zemitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2009 byla cca 300kč za 100g. Kupováno přímo z Číny, takže v ceně je i doprava.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"! Čaj vás prohřeje v chladné dny, nebo kdykoliv kdy je vám zima.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev i vylouhované lístky.

Kun Ting 2003
Kun Ting 2003
Kun Ting 2003 Kun Ting 2003

tea