head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lancang River Valley, Mao Cha 2008 / Mao Cha 2008, sheng puer
Charakteristika
Tmavě-zelené až hnědé velké listy i s tipsy, lehce zpřehýbané. Vůně je silná, trávová, lehce lze cítit merunkovou vůni a jemnou květinovou vůni. Je to polotovar k výrobě Pu Erů a lze jej i takto v nelisovaném stavu vychutnávat. Sklizeň: 2008. MaoCha: Divoké nemíchané čajovníky. Původ: Provincie Yunnan. Stáří jsou 2 roky, čaj je z roku 2008. Lze skladovat a nechat dozrávat. Producent: Lancang.
Příprava
Zalijeme asi 5g lístků na 150 ml, vodou o teplotě 90°C. Připravujeme v  zhongu nebo konvičce. Louhujeme 10S - 5 minut. Nálevů připravíme tak 6. Lze i připravovat na způsob Kung Fu, nálevů je pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-oranžová, příjemné vůně je jemná, sladká, s vůní sušených švestek. Chuť je jemná, nasládlá, nevyvážená, lehce svíravá s ovocným tónem a vzdálenou vlnkou tmavého lesního ovoce. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, nasládlý ušlechtile nahořklý, příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je delší. Cena v roce 2010 byla 334Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Vhodný na výlety a cestování. Má silné detoxikační ůčinky a je velmi osvěžující. Výborný na povzbuzení telesné i duševní. Ovlivňuje 1., 2. a 3. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Lancang River Valley, Mao Cha 2008
Lancang River Valley, Mao Cha 2008
Lancang River Valley, Mao Cha 2008
tea