head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lao Cang Da Ye 1999, Zhuan Cha, 250g - shu
Charakteristika
Hnědý list, slisovaný do cihly o váze 250g. Celý list, velký lehce zpřehýbaný a větvičky. Vůně je omamná, sladce čokoládová, květinová, ušlechtilá, oříšková. Tradiční zpracování většinově ruční, volněji lisovaný list. Čaj je z roku 1999 z jara a léta. Ochutnávám tedy 10 let starý čaj. Továrna: Privátní. Oblast: Menghai, kultivované čajovníky, velké a staré listy. Vhodná na uskladnění i okamžitou konzumaci. Lahůdka pro každého milovníka tmavých shu puerů!
Příprava
Přibližně 5g čaje zalijeme vodou o teplotě asi 95°C. Čaj louhujeme asi 30 vteřin, dobu louhování prodlužujeme až na 2 minuty pro pozdější nálevy. Čaj snese velmi mnoho nálevů, až 8, nebo ještě lépe, připravujeme na Kung Fu, lépe vynikne každý nálev.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo-červená. Vůně je sladká, jemná, ořechová, jemně a příjemně zemitá, čokoládová. Chuť je nasládlá, ořechově krémová, kultivovaná, evokující příjemnou sladkost v ústech. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý, plný a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. cena v roce 2009 byla 999Kč za kus/cihlu 250g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Lao Cang Da Ye 1999, Zhuan Cha
Lao Cang Da Ye 1999, Zhuan Cha
Lao Cang Da Ye 1999, Zhuan Cha

Lao Cang Da Ye 1999, Zhuan Cha
tea