head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lao Wu Shan Gu Shu, Xi Zi Hao, Beeng Cha 2011 / Sheng Puer
Charakteristika
Hnědo zelený list s bílým tipsem, celé větší lístky ze starých stromových čajovníků nejvyšší možné kvality. Vůně je jemná, ale intenzivní, květinová, po tmavém zahradním ovoci, příjemná. Čaj je lisovaný do koláče - beeng Cha o váze 400g. Sklizeň: Jaro 2011. Tradiční zpracování, středně silné lisování. Mao Cha: Staré divoké čajové stromy, staré 200 - 600 let, z oblasti Si Mao, odlehlé místo Lao Wu Shan v Xiao Jing Gu. Původ: Si Mao, Xiao Jing Gu, Lao Wu Shan. Producent: Xi Zhi Hao. Je to opravdu luxusní čaj, mimořádná kvalita. Jeden z nejlepších který jsem do této doby pil! Čaj může pochopitelně ještě dále dozrávat a uhlazovat své chutě.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky o objemu cca 150 ml a  zalijeme vodou kolem 95-99°C, necháme louhovat asi 10s až 1 minutu. Čaj snese 6 a více nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá, průzračná a jiskrná. Vůně je jemná, ale intenzivní, příjemná, květinová, melasová. Chuť je jemná, velmi svěží, komplexní, plná, ušlechtilá, nasládlá, příjemná, s tóny koření, zahradního tmavého ovoce, příjemně natrpklá, neuvěřitelně nabitá energií. Dozvuk je delší, sladký, příjemný a rovněž velmi specifický a neuvěřitelně komplexní.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2011 byla 2700Kč za kus o váze 400g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou a vznešenou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.LaoWuShanXZH2011
LaoWuShanXZH2011LaoWuShanXZH2011
LaoWuShanXZH2011 LaoWuShanXZH2011
LaoWuShanXZH2011
tea